WYDARZENIA
02.05.2016
Trwa utrakcyjnianie Wisły pod Wawelem

Często mówi się, że Kraków jest odwrócony tyłem do Wisły. Od kilku lat trwają jednak próby ożywienia i uatrakcyjnienia przepływającej przez podwawelski gród królowej polskich rzek. Jedną z nich stanowi tramwaj wodny, który do tej pory nie cieszył się jednak zbyt wielkim powodzeniem.

Od tego roku jego operatorem będzie firma Aqua Fun, która wygrała konkurs rozpisany przez Zarząd Infrastruktury Sportowej Urzędu Miasta Krakowa, przedstawiając najkorzystniejszą ofertę, także cenową.

Pływający od 1 maja do 30 września Krakowski Tramwaj Wodny funkcjonuje w ramach projektu "Turystyczny szlak żeglugi śródlądowej na rzece Wiśle w Krakowie" współfinansowanego przez UMK i Unię Europejską.

Po rzece będą pływać drewniane gondole mieszczące 12 osób. Za 30-minutowy rejs z Kazimierza na Salwator trzeba będzie zapłacić 10 złotych (8 zł za bilet ulgowy), za znacznie dłuższy do Tyńca 30 zł za bilet normalny (25 zł za ulgowy).

Oprócz tramwaju po Wiśle poruszają się również statki wycieczkowe, a na zakotwiczonych przy jej brzegach w centrum miasta barkach i galarach powstaje coraz więcej restauracji, barów, hoteli. Może uda się więc wreszcie obrócić Kraków w kierunku Wisły?

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski