WYDARZENIA
02.05.2016
Hejnał Mariacki na żywo w internecie

Jedna z najbardziej znanych polskich melodii jest już transmitowana na żywo w internecie.

Codziennie w samo południe hejnał można zobaczyć i usłyszeć na stronie Urzędu Miasta Krakowa https://telewizja.krakow.pl/. Transmisja będzie trwała od godziny 11.59 do 12.05.

- Chcemy dać szansę internautom na całym świecie i pokazać: hejnalistę, wieżę i widoki na cztery strony Krakowa. Na poziomie XI wieży hejnałowej Bazyliki Mariackiej zamontowaliśmy pięć kamer. Pokazują one hejnalistę od momentu uderzenia w dzwon aż do czwartego hejnału. Przełączając widoki może śledzić całą trasę strażaka z trąbką. Liczymy, że w ten nowy sposób najsłynniejszy polski hejnał będzie można oglądać na wielu komputerach, tabletach i smartfonach. I nie tylko w Krakowie, ale nawet w najodleglejszych miejscach świata gdzie dotarł już internet - powiedzieli swojej telewizji urzędnicy magistratu.

"Pomysł, aby rozpocząć transmisję wideo hejnału, zrodził się w połowie ubiegłego 2015 roku. I Program Polskiego Radia nadawał wtedy (od 2012 roku) tylko jego skróconą wersję, co spotkało się z krytyką wielu środowisk w Krakowie" - czytamy na stronie https://telewizja.krakow.pl/.

Od stycznia br. Jedynka powróciła do transmisji całej melodii, co nie przeszkodziło krakowskiemu magistratowi urzeczywistnić realizację pomysłu jego urzędników.

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski