WYDARZENIA
23.04.2016
Szlak Bożego Miłosierdzia powstanie w Krakowie

Jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży powstanie w Krakowie turystyczny szlak Bożego Miłosierdzia - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Znajdą się na nim miejsca związane z kilkunastoma świętymi, którzy kierowali się ideą miłosierdzia.

"Szlak tworzą Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 i Małopolska Organizacja Turystyczna przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki" - czytamy w depeszy PAP.

- Kraków jest światową stolicą Miłosierdzia Bożego. Chcemy, by przyjeżdżający tutaj odwiedzali nie tylko Sanktuarium w Łagiewnikach, ale także inne miejsca w Małopolsce związane z osobami, które kierowały się w swoim życiu ideą miłosierdzia - powiedziała PAP Magdalena Dobrzyniak z Komitetu Organizacyjnego Dni.

"Na szlaku zostanie wyznaczonych ok. 40 miejsc związanych nie tylko z autorką św. siostrą Faustyną i św. Janem Pawłem II, który w 2002 r. zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu, ale także z innymi świętymi m.in. z Jadwigą Królową, Janem z Dukli, Szymonem z Lipnicy, Jackiem Odrowążem, bratem Rafałem Kalinowskim, bratem Albertem Chmielowskim, o. Maksymilianem Kolbem i o. Janem Beyzymem" - napisała PAP.

- Chcemy osobom, którym bliska jest idea Miłosierdzia Bożego pokazać miejsca w Małopolsce, jakich jeszcze nie znają. W pięciu miejscach ustawione zostaną tablice informujące o nowym szlaku, wydamy także przewodnik w kilku językach oraz mapki. Sercem tego projektu będzie portal internetowy prowadzony przez moderatorów, w którym będzie można podzielić się swoimi wrażeniami i emocjami - dodał dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej Paweł Mierniczak

"Tablice informujące o szlaku staną m.in. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, na dziedzińcu Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej, w jednym z krakowskich punktów informacji turystycznej, w Wadowicach oraz w Starym Sączu. Informacje o Szlaku Bożego Miłosierdzia znajdą się także wewnątrz świątyń, z którymi związani byli święci i błogosławieni. Szlak ma być gotowy przed Światowymi Dniami Młodzieży, które były jedną z głównych inspiracji do jego powstania. Jego twórcy mają nadzieję, że stanie się on częścią szerszej oferty Małopolski, która już teraz ma propozycje dla zainteresowanych turystką religijną" - czytamy w depeszy Polskiej Agencji Prasowej.

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski