WYDARZENIA
21.04.2016
Imigrancki desant na Mazowszu i w Małopolsce

Nie wiem, czy w obecnej sytuacji politycznej podana przez portal http://krknews.pl/ informacja, że przybywający do naszego kraju imigranci z różnych stron świata najchętniej osiedlają się na Mazowszu w Małopolsce wzbudzi zadowolenie, czy też raczej zaniepokojenie mieszkańców tych regionów.

"Z roku na rok rośnie również liczba cudzoziemców, którzy przyjeżdżają do Polski, by starać się o pracę i lepsze życie. Tylko w ubiegłym roku w Polsce zatrudniono aż 91 tys. 45 cudzoziemców - legalnie, bo liczba osób pracujących bez wymaganego zezwolenia może być nawet kilkukrotnie większa" - czytamy w portalu.

Większość stanowią wśród nich Ukraińcy, którzy najchętniej osiedlają się i poszukują zatrudnienia w województwie mazowieckim, na drugim miejscu jest zaś małopolskie, do którego w ubiegłym roku przybyło 6 291 osób z Ukrainy, Mołdawii oraz z... Indii.

"Wśród narodowości, które rok rocznie przyjeżdżają do Polski, by znaleźć pracę oprócz Białorusinów i Ukraińców nie brakuje także Hindusów, Serbów, Uzbekistańczyków i Chińczyków. Specjaliści prognozują, że taki trend będzie utrzymywał się również w najbliższych latach, a polityka dotycząca uchodźców z Syrii również może przełożyć się na zwiększenie wniosków o wydanie zezwolenia na pracę w Polsce. Widać to również w statystyce ostatnich lat, która pokazuje, że ubiegłym roku wydano o 50 proc. więcej zezwoleń na pracę niż w roku 2014. Wbrew powszechnej opinii imigranci starający się o pracę w naszym kraju, to często wysoko wyspecjalizowani pracownicy kadry kierowniczej i doradczej. Stanowią oni trzecią najliczniejszą grupę zawodową wśród cudzoziemców pracujących w Polsce" - napisano w http://krknews.pl/.

Oby byli to wyłącznie spokojni, pracowici i łatwo asymilujący się w nowym miejscu ludzie.

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski