WYDARZENIA
06.04.2016
Za nami drugi Europejski Kongres Samorządów

W dniach 5-6 kwietnia w Krakowie obradował II Europejski Kongres Samorządów. Uczestnicy wydarzenia rozmawiali m.in. o receptach na sukces ekonomiczny regionu, finansowaniu oświaty, pozyskiwaniu inwestycji oraz o regionalnych markach na światowych rynkach.

W Kongresie brało udział ponad 1500  przedstawicieli samorządów terytorialnych, administracji publicznej, rządów i parlamentów, organizacji pozarządowych i biznesu z całej Europy.

Europejski Kongres Samorządów był okazją do nawiązania partnerskich kontaktów oraz wymiany poglądów na temat zwiększenia efektywności wykorzystywania funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. W programie przewidziano około 100 wydarzeń, na które składają się bloki programowe, raporty, panele, warsztaty, wykłady i prezentacje.

Tematyka dotyczyła siedmiu zagadnień: finansów, gospodarki, społeczeństwa, innowacji,  środowiska, rewitalizacji i samorządu gospodarczego.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój. W otwarciu Kongresu wziął udział m.in. Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk.

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski