WYDARZENIA
22.02.2016
Krakowskie inwestycje przed Światowymi Dniami Młodzieży

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie obejmują nie tylko sferę duchową. Władze miasta podjęły spory wysiłek inwestycyjny, aby godnie przyjąć papieża Franciszka i rzeszę pielgrzymów, a także ułatwić życie mieszkańcom podwawelskiego grodu. Liczą też na finansową pomoc państwa.

Jako priorytetowe zadanie ustalono wyremontowanie dróg, którymi będą poruszali się Ojciec Święty i uczestnicy Dni. Jak ustaliło Radio Kraków-Małopolska, wymieniona zostanie nawierzchnia na 27 ulicach, głównie w okolicy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (Skotnicka, Zakopiańska, Nowosądecka i Brożka) i krakowskich Błoń (Focha, Armii Krajowej, Nawojki, Kijowska, Reymonta).

„Nie tylko kierowcy skorzystają: planowana jest spora inwestycja kolejowa (budowa przystanku kolejowego i kładki dla pieszych w okolicach łagiewnickiego sanktuarium) i tramwajowa (remont torowiska i nawierzchni wokół plant na odcinku od ul. Długiej do Dworca Głównego).  Odświeżona zostanie też miejska zieleń: gruntowny remont czeka park Krakowski (nowe alejki, ławki, schody), drobne naprawy zostaną przeprowadzone w parku Jordana i na alejkach wokół Błoń” - czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.

Także w Brzegach, gdzie nastąpi główne spotkanie papieża z pielgrzymami, już ruszyła budowa nowej drogi.

Jan Machowski z Urzędu Miasta Krakowa powiedział na antenie RK-M, że wszystkie te inwestycje zostały przyspieszone w związku z ŚDM, ale będą potem przez wiele lat służyć mieszkańcom.

Na przygotowanie Światowych Dni Młodzieży (także logistyczne i promocyjne) przeznaczono w budżecie miejskim około. 50 milionów złotych.

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski