WYDARZENIA
22.02.2016
Order Uśmiech dla druha Władysława Zawiślaka

"Dziękuje Bogu, że pozwolił mi zdążyć na te imprezę (...) Bardzo lubiłem zawsze uśmiech u dzieci. Widocznie te dzieci sprawiły, że ten uśmiech pojawił się u mnie na twarzy..."

Dzieci uhonorowały Harcmistrza kpt. Władysława Zawiślaka, przewodniczącego Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów, ORDEREM UŚMIECHU!

- "To osoba o wielkim patriotyzmie, który przekazuje harcerzom. Order Uśmiechu otrzymuje się za przywracanie uśmiechu dzieciom, to praca bardzo trudna" - powiedział o laureacie orderu Marian Kulig z Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

W uroczystości uczestniczyła także przedstawicielka Międzynarodowej Kapituły z Litwy, Greta Lemenaite Deprati.

Laureat został pasowany czerwoną różą, musiał złożyć przyrzeczenie, że "będzie pogodnym i będzie dzieciom radość przynosić" i z... uśmiechem wypić puchar soku z cytryny!

Dla wielu pokoleń instruktorów i harcerzy stanowi wzór i autorytet moralny. I mimo 93 lat ma doskonały kontakt z młodzieżą, przekazuje im pogodę ducha i radość życia.

Dh Władek pytany o receptę na radosne życie  powiedział:

- "Dokąd się da, trzeba zachowywać uśmiechniętą postawę i wtedy wszystkie dobre duchy pomagają. Należy  zakochać się w pogodzie ducha, uśmiechać się i wyciągać radość z każdej sytuacji."

Ceremonia odbyła się podczas harcerskiego kominka w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, w przeddzień skautowego święta Dnia Myśli Braterskiej.

Robert Springwald

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski