WYDARZENIA
15.02.2016
Polskie Koleje Linowe wprowadziły nowy karnet

Każdy narciarz i snowboardzista, który szusował w Alpach, a potem przychodzi mu uprawiać białe szaleństwo na rodzimych stokach, denerwuje się, jeżeli zamiast jednego karnetu na całą okolicę musi kupować oddzielne na każdy wyciąg. Na szczęście ostatnio poprawia się i w tej materii, podobnie jak w całej krajowej infrastrukturze narciarskiej.

Z myślą nie tylko o miłośnikach sportów zimowych, ale także o pieszych turystach Polskie Koleje Linowe właśnie wprowadziły PKLpass, z którego można korzystać na Kasprowym Wierchu, Jaworzynie Krynickiej, Gubałówce, Palenicy, Żarze i Górze Parkowej.

- W ciągu roku nasze ośrodki odwiedzają 2 miliony narciarzy i turystów. Aż 200 tysięcy z nich korzysta ze skipassów, inni z biletów turystycznych. Zależy nam na tym, by mogli je kupować w najwygodniejszy sposób, bez oczekiwania w kolejce. PKLpass to umożliwi. Stawiamy nie tylko na sport, ale i na turystykę. Chodzi nam o to, żeby turysta mógł spokojnie kupić bilet, dojechać, zaparkować samochód i to wszystko w ramach jednego projektu, czyli karty PKLpass. W niedługim czasie posiadanie karty umożliwi także rezerwację hoteli, pensjonatów ze zniżkami - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami na Kasprowym Wierchu członek Zarządu ds. sprzedaży i marketingu PKL SA Patryk Białokozowicz (cytat za portalem internetowym „Gościa Niedzielnego”).

PKLpass otrzymuje bezpłatnie każdy, kto kupi skipass w kasie, w biletomacie lub w sklepie internetowym PKL.

„Nowe automaty są już dostępne w Zakopanem przy dolnej stacji Gubałówka, w Kuźnicach przy dolnej stacji kolei linowej Kasprowy Wierch, na Jaworzynie w Krynicy oraz na Palenicy i Żarze. Za ich pośrednictwem możliwe będzie doładowanie PKLpass. Zasilić kartę będzie można także przez internet” - czytamy w portalu „GN”.

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski