WYDARZENIA
07.02.2016
Dobiegł końca 44. Karnawał Góralski

Ogólnopolski konkurs grup kolędniczych, pokazy par tanecznych i konkurs tańca zbójnickiego a także tradycyjne kumoterki to najważniejsze wydarzenia tegorocznego 44. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej. W karnawale uczestniczą nie tylko górale z Podhala - przyjeżdżają tu grupy z całej Małopolski, województw podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. W uroczystym zakończeniu karnawału w Bukowinie i rozdaniu nagród uczestniczył marszałek Jacek Krupa.

Góralski Karnawał to tradycja, która oddaje atmosferę zarówno kolędowania, jak i ludowej zabawy karnawałowej. Obok konkursu grup kolędniczych co roku odbywa się konkurs tańca zbójnickiego i przegląd par tanecznych. Ostatni dzień to zwykle imprezy plenerowe: zawody strzeleckie, zawody narciarskie w strojach regionalnych oraz kumoterki - wyścigi par góralskich na saniach.

Karnawałowym tradycjom góralskim towarzyszą również inne wydarzenia - w tym roku odbywała się VI Zimowa Krajowa Wystawa Polskich Owczarków Podhalańskich, zawody strzeleckie na Wierchu Rusińskim, wystawa twórczości ludowej i prezentacja prac uczniów Bukowińskiej Szkoły Ginących Zawodów.

Partnerem "Góralskiego Karnawału" w Bukowinie Tatrzańskiej jest Województwo Małopolskie.

za UMWM

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski