WYDARZENIA
26.01.2016
Walka z zakopiańskim smogiem: zbierają podpisy pod petycją

Podhalański Alarm Smogowy rozpoczął zbieranie podpisów pod petycją do burmistrza Zakopanego, której sygnatariusze domagają się podjęcia przez władze miasta skutecznych działań mających na celu ograniczenie ilości smogu w tamtejszym powietrzu oraz zrezygnowanie przez miasto z pobierania od turystów tzw. opłaty miejscowej doliczanej do cen noclegów w miejscowościach o szczególnych walorach uzdrowiskowych, klimatycznych i krajobrazowych - poinformował portal internetowy krakowskiego wydania "Gościa Niedzielnego".

Podtatrzański kurort już od dawna nie spełnia norm czystości powietrza, a pod względem zanieczyszczenia rakotwórczym benzo(a)pirenem należy do 10 najbrudniejszych miast w kraju. Mimo to pobiera około 3 milionów złotych rocznie tytułem opłaty miejscowej. Pod petycją PAS podpisało się już kilkaset osób.

Czy władze miasta mają zamiar zareagować na nią? Na razie odpowiedziały dość enigmatycznym i ogólnikowym pismem, z którego wynika, że robią co mogą, ale wiele nie mogą. Ich dotychczasowa walka ze smogiem ogranicza się do zamiany starych kotłów grzewczych na nowe, ale w minionych dwóch latach zamiast 496 wymieniono jedynie 21.

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski