WYDARZENIA
23.11.2015
Nowoczesny pawilon otwarto w tarnowskim "Szczekliku"

To dobra wiadomość dla mieszkańców miasta i regionu tarnowskiego. W sobotę w szpitalu specjalistycznym im. E. Szczeklika uroczyście oddano do użytku nowy pawilon zabiegowo-operacyjny. Samorząd województwa podczas uroczystości reprezentowali marszałek Jacek Krupa, wicemarszałek Wojciech Kozak oraz radni województwa: Anna Pieczarka, Bolesław Łączyński, Stanisław Pasoń oraz Marcin Kuta - jednocześnie dyrektor placówki.

Nowy trzykondygnacyjny obiekt powstał w ciągu półtora roku. Uroczystość oddania tej tak oczekiwanej inwestycji miała miejsce w przededniu jubileuszu 180-lecia istnienia tarnowskiego szpitala.

Marszałek Jacek Krupa pogratulował wspaniałej rocznicy i podziękował wszystkim, którzy zapracowali na tak bogatą historię szpitala. Złożył na ręce dyrektora Marcina Kuty podziękowania od wszystkich Małopolan oraz wyrazy uznania za ogrom pracy włożony w rozwój placówki.

- To co dzisiaj zobaczyliśmy robi na nas duże wrażenie. Świadczy to, że ten szpital jest znakomicie zarządzany - podkreślił gospodarz województwa.

Wyraził nadzieję, że w dalszej perspektywie szpital będzie równie aktywnie i skutecznie realizował swoje projekty rozwojowe. Słowa wdzięczności i podziękowania skierował do wszystkich pracowników szpitala za ich pracę, poświęcenie i troskę o zdrowie pacjentów i życzył,aby praca dawała im zawsze satysfakcję i siłę. Marszałek Krupa przypomniał także o tym, że jeszcze w tym roku ruszy Małopolski System Informacji Medycznych - To bardzo ważny system, który umożliwia wymianę informacji medycznej. Zapraszam placówki medyczne, w tym tarnowski szpital, do współpracy w tym projekcie - zachęcał marszałek.

W uznaniu zasług oraz wkładu w rozwój szpitala marszałek Krupa odznaczył dyrektora Marcina Kutę Medalem Samorządu Województwa Małopolskiego Polonia Minor.

Do słów gratulacji i podziękowań przyłączył się również wicemarszałek Wojciech Kozak, przekazując na ręce dyrektora Kuty list gratulacyjny od byłego ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza. To nie wszystkie wyróżnienia. Z rąk prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli dyrektor Marcin Kuta otrzymał Odznaczenie Honorowe "Primus in Agendo" przyznane przez byłego ministra i pracy i polityki społecznej.

Oficjalną część uroczystości poprzedziła msza św. w kaplicy szpitalnej odprawionej przez ks. biskupa Stanisława Salaterskiego, który również poświęcił nowy obiekt. Po zakończeniu mszy odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą dr Włodzimierzowi Rogalskiemu, ówczesnemu dyrektorowi szpitala w setną rocznicę jego śmierci.

W uroczystości otwarcia szpitalnej inwestycji uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów, placówek medycznych z całego regionu, instytucji, przedstawiciele miasta partnerskiego z Tarnopola oraz byli i obecni pracownicy szpitala.

Nowoczesny blok operacyjny i świetnie wyposażone sale

W nowym pawilonie o powierzchni 2000 m2 powstały: izba przyjęć, gabinety konsultacyjne, dwie sale zabiegowe oraz blok operacyjny z trzema nowocześnie wyposażonymi salami.

Wraz z nowym pawilonem, wybudowany został system przewiązek, co pozwoliło połączyć 5 pawilonów w jedną całość. Budowa nowego obiektu wymagała także zmodernizowania i zagospodarowania otoczenia szpitala. Wymieniono część infrastruktury technicznej, przebudowano drogi, chodniki i skwery oraz powstały nowe miejsca parkingowe.

Inwestycja pochłonęła 14 mln zł, z czego 6 mln zł pochodziło z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Gmina Miasta Tarnowa dołożyła 2,5 mln, PFRON 1,5 mln zł, a pozostałe około 4 mln zł to środki własne placówki.

Warto dodać, że Szpital Specjalistyczny im. E. Szczeklika to jeden z najnowocześniej działających, wielospecjalistycznych szpitali w Małopolsce. Prowadzi leczenie stacjonarne pacjentów w 13 oddziałach szpitalnych.. W ostatnich 10 latach powstały nowe pawilony, zmodernizowano wszystkie oddziały, pracownie i gabinety diagnostyczne wyposażono w nowoczesny sprzęt medyczny, wdrożono zintegrowany system informatyczny. Szpital jest zrestrukturyzowany i od 8 lat osiąga dodatni wynik finansowy. Posiada akredytację medyczną i liczne certyfikaty. Rocznie w szpitalu leczy się 16 tys. pacjentów. Placówka zatrudnia 850 osób.

za UMWM

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski