WYDARZENIA
22.11.2015
Czas na rozwiązanie problemu łąckiej śliwowicy

Czy nowy rząd rozwiąże wreszcie problem produkcji i sprzedaży łąckiej śliwowicy, z którym nie poradziły sobie - mimo zapewnień, że to zrobią - poprzednie gabinety?

Nowy poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nowosądeckiego Jan Duda powiedział Radiu Kraków-Małopolska, że jego głównym zobowiązaniem będzie właśnie uchwalenie ustawy o sprzedaży bezpośredniej nie tylko tego zacnego trunku. Ułatwiłaby ona drobnym rolnikom sprzedaż wszystkiego, co wyprodukują bez pośredników i skomplikowanych procedur.

- Ustawa o sprzedaży bezpośredniej przetworów rolnych przez rolników to rzecz konieczna do załatwienia. To może pomóc małym rolnikom i małym gospodarstwom, które przecież z dnia na dzień się nie powiększą. Chodzi o hodowców jagnięciny i producentów łąckiej śliwowicy. Ale mówimy też o cydrze. Jesteśmy przecież potęgą jabłkową. Produkujemy w Europie najwięcej jabłek, a za litr cydru płacimy kilkanaście złotych - jak za rarytas. Tak nie powinno być. To jest moje zobowiązanie - zadeklarował Duda.

Temu zamysłowi kibicują nie tylko sądeccy sadownicy, ale także bardzo liczni konsumenci łąckiej śliwowicy, która - jak głosi stare porzekadło - "daje krzepę, krasi lica".

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski