WYDARZENIA
13.11.2015
Małopolska będzie miała budżet obywatelski

- Małopolska będzie miała budżet obywatelski: w 2016 roku do podziału między pięć subregionów i Kraków będzie 6 milionów złotych. Jesteśmy pierwszym regionem, który wprowadzi budżet obywatelski na poziomie województwa. Chcemy realizować projekty o zasięgu powiatowym, mające wartość do 100 tysięcy złotych albo subregionalnym o wartości do 300 tysięcy o charakterze prospołecznym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym lub turystycznym - powiedział Polskiej Agencji Prasowej marszałek województwa Marek Sowa.

„Zarząd województwa przyjął uchwałę w sprawie konsultacji społecznych dotyczących regulamin budżetu obywatelskiego - mają one potrwać do 9 października. Regulamin przewiduje, że projekty do budżetu obywatelskiego województwa będą mogli zgłaszać mieszkańcy Małopolski, którzy skończyli 18 lat i ich pomysł popiera co najmniej 15 osób. Weryfikację złożonych projektów pod kątem m.in. zgodności z prawem, kompetencjami i zadaniami województwa, możliwości realizacji i rzeczywistych kosztów przeprowadzą właściwe departamenty urzędu marszałkowskiego. O wyborze projektów do realizacji zdecydują mieszkańcy Małopolski w głosowaniu” - czytamy w depeszy PAP.

Budżet zostanie podzielony w równych częściach między miasto Kraków i pięć subregionów: Małopolskę Zachodnią, podhalański, sądecki, tarnowski oraz krakowski obszar metropolitalny.

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski