WYDARZENIA
25.06.2015
Światowe Dni Młodzieży to ogromna radość i szansa

Trwa odliczanie do Światowych Dni Młodzieży 2016. O dotychczasowych działaniach, a także propozycjach wykorzystania ogromnego potencjału tego wydarzenia rozmawiano w czwartek podczas konferencji "ŚDM szansą dla promocji Polski i rozwoju turystyki religijnej".

Organizatorzy przewidują, że na Światowe Dni Młodzieży przyjedzie do Małopolski nawet 2 miliony pielgrzymów. Przygotowanie całego wydarzenia to więc nie tylko ogromne wyzwanie logistyczne, ale też niepowtarzalna szansa na promocję regionu i kraju.

Konferencję zorganizowało Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, a prowadził ją wiceprzewodniczący sejmiku Kazimierz Barczyk. Przy okazji konferencji przypomniano również, że już 25-30 sierpnia Samorząd Województwa Małopolskiego organizuje we współpracy z Instytutem Dialogu Międzykulturowego Forum Liderów Młodzieżowych z Europy. Już wiadomo, że w ramach tego wydarzenia do Małopolski przyjedzie ok. 100 liderów - szczególnie ze środowisk polskich na Wschodzie – którzy będą przewodnikami grup młodzieżowych na ŚDM 2016.

Światowe Dni Młodzieży 2016 będą trwać od 26 do 31 lipca 2016 r.

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski