WYDARZENIA
09.05.2015
W maju ruszy rozbudowa ulicy Igołomskiej

Urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na rozbudowę ul. Igołomskiej do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każdą stronę na odcinku od ul. Brzeskiej do granicy miasta o długości 800 metrów. Prace mają się rozpocząć już w połowie maja, a zakończyć najpóźniej 30 maja 2016 roku.

Prace budowlane warte prawie 20 milionów złotych wykona firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego ENERGOPOL za 19,8 mln zł. O kontrakt starały się największe firmy budowlane z regionu i Krakowa, było ich aż osiem. Rozbudowa ulicy to największą i najdroższa inwestycja w ramach rekompensaty za budowę spalarni odpadów w Nowej Hucie, a zarazem rozwiązanie problemu utrudnionego wyjazdu z Krakowa w kierunku północno-wschodnim. Równocześnie powstaną ekrany akustyczne, zatoki autobusowe, drogi serwisowe.

- W czasie prac wystąpią zawężenia, ale nie planujemy zamknięcia skrzyżowania. Wykonawca właśnie opracowuje projekt organizacji ruchu - mówi Michał Pyclik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. To jednak tylko pierwszy etap inwestycji. Drugi etap rozbudowy rozpocznie się dopiero po Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Krakowie i Wieliczce w wakacje 2016 roku. Będzie on trwał około 2 lat i obejmie resztę ulicy - od Brzeskiej do ul. Giedroycia w kierunku miasta.

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski