WYDARZENIA
25.04.2015
Między 10 a 15 zwiedzanie Auschwitz I tylko w grupach

Były niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz I w godzinach szczególnego nasilenia ruchu turystycznego, czyli między 10.00 a 15.00, będzie można zwiedzać jedynie w zorganizowanych grupach i z przewodnikiem - poinformowała Polską Agencję Prasową dyrekcja Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

"Zasady będą obowiązywały do końca października. Ich wprowadzenie ma związek z dużą liczbą osób odwiedzających były obóz, która wiosną i latem wzrasta. Chodzi o ułatwienie zwiedzania przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa. W ub.r. Muzeum zwiedziło ponad 1,5 mln osób z całego świata. Obostrzenia nie obowiązują na terenie byłego obozu Auschwitz II-Birkenau" - czytamy w depeszy PAP.

Dla zwiedzających, którzy przyjadą indywidualnie, przygotowana została oferta zwiedzania w turach.

"W języku polskim i angielskim odwiedzający będą oprowadzani naprzemiennie co godzinę, a w lipcu i sierpniu co kwadrans. Z nieco mniejszą częstotliwością były obóz macierzysty Auschwitz I zwiedzą grupy z przewodnikami w językach: niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, czeskim, słowackim oraz rosyjskim. Indywidualnie można będzie go zwiedzić w godzinach od 8.00 do 10.00 lub po 15.00 aż do zamknięcia muzeum. W kwietniu i październiku Miejsce Pamięci otwarte jest do godz. 17.00, w maju i wrześniu do godz. 18.00, a od czerwca do końca sierpnia do godz. 19.00." - napisała PAP na podstawie informacji przekazanych przed dyrekcję Muzeum.

Wstęp do byłego obozu można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej: visit.auschwitz.org

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski