WYDARZENIA
03.05.2007
Wioska Indiańska w Szczyrzycu zaprasza

Chyba tylko nieliczni z nas nie pasjonowali się w młodości przygodami dzielnego wodza Apaczów Winnetou, czy też z wypiekami na twarzy nie brnęli przez opowieści o losach plemion Dakotów opisanych przez Krystynę i Alfreda Szklarskich w trzytomowym cyklu "Złoto Gór Czarnych". I wielu marzyło, by choć przez chwilę zobaczyć, jak się żyło na Wielkich Równinach. Teraz wszyscy miłośnicy Indian i przygody nie muszą wcale jechać za ocean, by zobaczyć indiańską wioskę. Wystarczy wyjechać do Szczyrzyca, gdzie Maciej i Lidia Włodarczykowie wprowadzą nas w świat bohaterskich, czerwonoskórych braci.

- W zależności od tego, ile czasu i pieniędzy goście chcą przeznaczyć na pobyt w naszej wiosce, program może trwać od 1,5 godziny do dwóch dni - mówi M. Włodarczyk. - Zwiedzanie wioski składa się z dwóch części. Pierwsza, teoretyczna, to zwiedzanie wioski wraz z przewodnikiem, druga to indiańskie gry i zabawy, zespołowe i indywidualne.

W czasie zwiedzania można zobaczyć m.in. prawdziwe indiańskie tipi, czyli namiot, w którym mieszkali Indianie.

- Dla tych, którzy oczekują większych wrażeń, przygotowaliśmy znacznie bogatszy program obejmujący m.in. strzelanie z łuku, udział w zabawach zręcznościowych czy warsztatach muzycznych. Te ostatnie prezentują nie tylko muzykę indiańską, ale także afrykańską i aborygeńską - dodaje Włodarczyk.

Chętni mogą również przenocować w tipi przy ognisku, a następnego dnia udać się na zwiedzanie okolicy, bowiem atrakcji w pobliżu Szczyrzyca nie brakuje.

- Warto wcześniej zadzwonić - mówi Włodarczyk - bowiem wioskę można zwiedzać tylko wraz z przewodnikiem i w grupie. Szczegóły pobytu można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.wioskaindianska.pl

Być może już tej zimy miłośnicy kultury indiańskiej będą mogli zapoznać się z życiem Indian dalekiej północy. Prawdopodobnie powstanie do tego czasu dom Indian Haida. Innymi zimowymi atrakcjami będą psie zaprzęgi. Tak więc wioska indiańska funkcjonować będzie przez cały rok. (jeż)

Gazeta Krakowska

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
 



              Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski