WYDARZENIA
19.08.2017
Otwarto pierwszy tatrzański food truck

Pierwszy mobilny punkt gastronomiczny został otwarty przy najpopularniejszym szlaku turystycznym w Tatrach, czyli przy drodze z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka, którą rocznie przemierza nawet milion turystów, a więc jedna trzecia wszystkich odwiedzających najwyższe polskie góry - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

"Tatrzański Park Narodowy stworzył markę gastronomiczną, w której będą serwowane świeże, regionalne produkty. Podobne punkty gastronomiczne wkrótce pojawią się przy kolejnych tatrzańskich szlakach"- czytamy w depeszy PAP.

- Stworzyliśmy nową markę gastronomiczną i stawiamy sobie za cel podniesienie standardu usług gastronomicznych na Podhalu oraz odejście od kulinarnej tandety. Chcemy promować zdrowe i świeże produkty, przygotowywane możliwie na bieżąco, nie zawierające ulepszaczy i konserwantów, dobrej jakości. Zależy nam na wsparciu lokalnych producentów serów czy wędlin - powiedział PAP dyrektor TPN Szymon Ziobrowski.

"Żywność będzie przygotowywana i sprzedawana z mobilnych punktów, tak zwanych food trucków. Produkty mają być serwowane tylko w ekologicznych i jednolitych opakowaniach. W menu znalazła się m.in. kiełbasa z podhalańskiej jagnięciny, pieczone ziemniaki z bryndzą, oscypek z konfiturą z rabarbaru czy góralski moskol - placek ziemniaczany z wędzonym pstrągiem" - napisała Polska Agencja Prasowa.
 
Michał Klonowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski