WYDARZENIA
08.08.2017
Zakopiański Palace stał się własnością gminy

Rada Miasta Zakopanego zdecydowała o zakupie za 12 milionów złotych zwanego katownią Podhala budynku Palace, w którym czasie II wojny światowej mieściła się siedziba Gestapo, a obecnie pensjonat - poinformowało Radio Kraków.

20 lat temu, kiedy po raz pierwszy pojawiła się możliwość zakupu, magistrat został przelicytowany, a Palace nabyła osoba prywatna.

"Po wielu latach negocjacji obecny właściciel wstępnie zgodził się na sprzedaż budynku. Pierwotna cena sprzedaży wynosiła 16 mln zł netto. Burmistrzowi udało się wynegocjować kwotę 12 mln zł brutto. Wielu zakopiańskich radnych uważało, że zaproponowana kwota jest zbyt wysoka. Podobne budynki w Zakopanem można bowiem kupić za kilka milionów złotych. Radni zarzucali burmistrzowi błędy w negocjacjach. Według części z nich, burmistrz nie dopuścił do negocjacji Rady Miasta, której być może, dzięki innym argumentom, udałoby się ustalić niższą cenę" - czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.

Jednym z radnych, którzy od początku popierali zakup Palace był Józef Figiel porównujący go do Muzeum Powstania Warszawskiego.

- Będę głosował za kupnem nawet, jeśli miałbym być pociągnięty do odpowiedzialności karnej, czy moralnej - powiedział Radiu Kraków.

Stanisław Dębicki

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski