WYDARZENIA
17.05.2017
Pojadą na urlop z Krynicy do Krynicy

Kryniczanie z południa Polski i znad morza mogą wymieniać się mieszkaniami na czas urlopu, do czego zachęcają ich do organizacje turystyczne z Krynicy Zdrój i z Krynicy Morskiej, które rozpoczęły poszukiwania rodzin zainteresowanych tzw. turystyką kanapową - poinformowało Radio Kraków.

Taki coachsurfing rozwija się od dawna w wielu krajach, a w tym przypadku można umiejętnie wykorzystać zbieżność nazw dwóch miejscowości wypoczynkowych z odległych od siebie krańców Polski.

- Docelowo chcielibyśmy stworzyć taką bazę ogłoszeń, że np. państwo Kowalscy z Krynicy Zdroju udostępniają na tygodniowy pobyt swoje mieszkanie M4 i tego samego oczekują po stronie Krynicy Morskiej. To może być duża szansa dla rodzin, których nie stać na wykupienie pełnego tygodnia pobytu w jakimś obiekcie. Tak naprawdę skończy się to tylko na kosztach transportu i wykupienia jakichś atrakcji, np. wycieczek - powiedział krakowskiej rozgłośni Daniel Lisak z Centrum Informacji Turystycznej w Krynicy Zdroju.

Co o tej inicjatywie myślą kryniczanie z południa?

- Propozycja jest ciekawa, ale są obawy co do osób, z którymi moglibyśmy te wymiany przeprowadzić. Nigdy nie wiemy, kto jest po drugiej stronie. Z kolei jeżeli nie spróbujemy, nie przekonamy się - oto pierwsze wypowiedzi zebrane przez reportera Radia Kraków.

Daniel Lisak ma nadzieję, że pierwsze rodziny z obu Krynic wymienią się mieszkaniami już w czasie najbliższych wakacji.
 
Stanisław Dębicki

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski