WYDARZENIA
04.04.2017
Za drogie bilety na Kasprowy Wierch

Ten zamieszczony m.in. na stronie internetowej Radia Kraków list otwarty burmistrza Zakopanego Leszka Doruli powinien ucieszyć wszystkich narciarzy i turystów. Napisał on:

Jako akcjonariusz spółki Polskie Koleje Linowe S.A. wyrażam sprzeciw wobec polityki cenowej dotyczącej biletów na przejazd kolejką na Kasprowy Wierch. Ich ceny rosły systematycznie od momentu prywatyzacji spółki, sięgając aż 69 zł za przejazd w obie strony, 99 zł w przypadku ich wcześniejszej rezerwacji, a 135 zł za całodzienny narciarski skipass.

Zdaniem Doruli takie podwyżki szkodzą spółce, psując jej wypracowany przez lata dobry wizerunek i w oczywisty sposób spotykają się z negatywnym społecznym odbiorem nie tylko kierownictwa PKL, ale Zakopanego i całego Podhala.

„Burmistrz dodaje, że we wspólnym interesie spółki PKL S.A. oraz jej akcjonariuszy, w tym podhalańskich gmin leży, aby kolej na Kasprowy Wierch - jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa - mogła nadal służyć polskiemu społeczeństwu, a ceny biletów nie stanowiły bariery dla wielu turystów, narciarzy, dzieci, młodzieży, a także osób starszych i niepełnosprawnych” - czytamy na stronie krakowskiej rozgłośni.

- Ponieważ zależy nam na dobrym wizerunku miasta i całego regionu, apelujemy do zarządu spółki o zaniechanie szkodzących mu działań, a tym samym przeanalizowanie aktualnego cennika i dokonanie w nim koniecznych zmian, tak by był on adekwatny do finansowych możliwości pasażerów oraz rzeczywistych kosztów funkcjonowania kolei, a zarazem nie szkodził wizerunkowi miasta Zakopane - powiedział burmistrz Leszek Morula na antenie Radia Kraków.

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski