WYDARZENIA
15.09.2016
Pomnik miłości w zamian za kłódki miłości?

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu Urzędu Miasta Krakowa zamierza usunąć kłódki powieszone w ostatnich latach przez zakochane pary na zawieszonej nad Wisłą kładce ojca Bernatka, ponieważ planowana jest wymiana siatki, do której są one przypinane - poinformował Onet.

Piotr Hamarnik z ZIKiT powiedział portalowi, że zapewniająca bezpieczeństwo pieszym i rowerzystom siatka jest poważnie uszkodzona przez byłych już zakochanych.

- Niestety, nie każda miłość kwitła. Część par się rozeszła. Efektem tego było wyrywanie kłódek. To z kolei prowadziło do dewastacji siatki. Wiemy jednak, że dla niektórych te kłódki to bardzo ważna rzecz. Dlatego zastanawiamy się co z nimi zrobić po ich zdjęciu. Być może warto pomyśleć nad stworzeniem z nich pomnika miłości - dodał Hamarnik.

Znana z innych europejskich miast tradycja przypinania kłódek przez zakochane pary przyjęła się w Krakowie właśnie na tej kładce. Niestety, pomimo próśb ZIKiT-u, aby osoby chcące zdjąć pamiątkę po minionym już uczuciu zgłaszały się do jego urzędników celem fachowego pozbycia się kłódki, są one brutalnie wyszarpywane, co powoduje znaczne uszkodzenia siatki.

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski