WYDARZENIA
22.07.2016
Bezpłatne przejazdy i specjalna oferta w Kolejach Małopolskich

Pielgrzymi i wolontariusze Światowych Dni Młodzieży będą mogli bezpłatnie poruszać się pociągami Kolei Małopolskich w ramach pakietu pielgrzyma. Małopolski przewoźnik kolejowy zapewni 51 dodatkowych połączeń na dobę.

To nie wszystko: w ramach oferty przygotowanej przez Koleje Małopolskie na Światowe Dni Młodzieży na małopolskie tory wyjadą dodatkowe pociągi oraz uruchomione zostaną dodatkowe linie nocne. Zmieniony rozkład jazdy pociągów obowiązywał będzie pomiędzy 25 a 31 lipca, ale już dziś warto przygotować się na zmiany.

Oferta przewozowa na liniach obsługiwanych przez Koleje Małopolskie zostanie rozszerzona w następujący sposób:

Trasa Kraków Lotnisko - Kraków Główny - Wieliczka Rynek Kopalnia

- 13 dodatkowych pociągów nocnych zapewniających połączenie ze stacji Wieliczka Rynek Kopalnia do stacji Kraków Lotnisko pomiędzy 0:00 a 4:00 co godzinę w dniach 25/26 - 29/30 lipca 2016 r.

- 24 pociągi w relacji Kraków Główny - Kraków Lotnisko - Kraków Główny kursujących w dniach 26-29 oraz 31 lipca 2016 r. w okresach ograniczeń ruchu drogowego w okolicy Portu Lotniczego Kraków-Balice.

- 14 pociągów w relacji Kraków Płaszów - Wieliczka Rynek Kopalnia - Kraków Płaszów w godzinach 9:00-15:00 na potrzeby dowozu pielgrzymów zakwaterowanych na terenie Wieliczki na uroczystości w Krakowie w dniach 26-29 lipca 2016 r.

Trasa Kraków Główny - Miechów - Sędziszów

- 25 pociągów w relacji Kraków Główny Miechów i Kraków Główny - Sędziszów kursujących według specjalnego rozkładu jazdy.

Szczegółowy rozkład jazdy podczas ŚDM jest dostępny na stronie Kolei Małopolskich.

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski