WYDARZENIA
16.07.2016
Wypożyczalnie samochodów na prąd w Krakowie

 "W przyszłości w Krakowie będzie zlokalizowanych nawet 70 terminali z pojazdami na prąd - wewnątrz II obwodnicy - maksymalnie 40, a poza nią - 30 stacji. Wkrótce rozpoczną się konsultacje w tej sprawie. Wypożyczalnie mają zapewnić mieszkańcom możliwość samodzielnego wypożyczenia i zwrotu samochodu elektrycznego. Terminale będą się znajdować w specjalnie oznakowanych miejscach. Zwrot pojazdu odbywać się będzie w tym samym lub dowolnie wybranym miejscu. Możliwe będzie również pozostawienie samochodu na dowolnym parkingu lub w wyznaczonym miejscu parkingowym, w przypadku gdy poziom baterii umożliwi przejechanie kolejnemu użytkownikowi minimum 50 km " - czytamy w portalu.

W wypożyczalniach ma być co najmniej 100 samochodów w trzech klasach: 35 dwuosobowych, 50 klasy A i 15 małych dostawczych.

 "Wypożyczalnia stanowić będzie uzupełnienie funkcjonującej na terenie Krakowa komunikacji zbiorowej oraz miejskiej wypożyczalni rowerów. Pojazdy będą mogły poruszać się po bus pasach, strefie ograniczonego ruchu z wyłączeniem ulic wewnątrz I obwodnicy, zatrzymywać się w strefie bezpłatnego parkowania, a także za darmo korzystać z miejskich parkingów kubaturowych. Urzędnicy ogłosili przeprowadzenie konsultacji w tej sprawie. Szczegóły projektu poznamy najprawdopodobniej w lipcu " - napisał Onet.

Stanisław Dębicki

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski