WYDARZENIA
28.06.2016
Można grillować na krakowskich Błoniach

- Ani regulamin parku, ani przepisy porządkowe nie zakazują grillowania. Jeśli to będzie zwykły grill, będzie rozpalany specjalną podpałką bez użycia otwartego ognia, to można grillować - powiedział zapytany o to przez reporterkę Radia Kraków-Małopolska wicedyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Łukasz Pawlik.

Co więcej, w regulaminie żadnego krakowskiego parku nie widnieje zapis o zakazie grillowania, czyli możemy to robić nawet na Plantach pod warunkiem spełnienia innych warunków.

- Należy pamiętać o tym, by robić to z głową. Czyli m.in. nie spożywać alkoholu, nie śmiecić, nie zakłócać porządku. To jest cały katalog wykroczeń, które popełniamy przy okazji grillowania i wtedy rzeczywiście musimy liczyć się z interwencją np. strażników miejskich - wyjaśnił krakowskiej rozgłośni Marek Anioł ze Straży Miejskiej. ZZM zapowiada jednak wprowadzenie zmian w parkowych regulaminach, które już wkrótce znacznie ograniczą gastronomiczne zapędy krakowian.

Grillować można też na balkonie swojego mieszkania, ale trzeba wcześniej upewnić się, czy wspólnota mieszkaniowa nie ma nic przeciw temu.

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski