WYDARZENIA
28.06.2016
Czar starych pociągów ciągle działa

Czar starych pociągów ciągle działa na Polaków. Na przejazdami pociągami retro w ramach projektu  "Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej " zapisało się już prawie tysiąc pięćset osób z całej Polski.

Wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei Łukasz Wideł powiedział Radiu Kraków-Małopolska, że w tym roku zaplanowano 27 przejazdów ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, w tym uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce i w Europie ponad 130-letniej trasy Chabówka - Nowy Sącz.

 "Pociągi zostaną zestawione z historycznej lokomotywy parowej oraz odrestaurowanych wagonów retro z lat 1920 - 1963 z kolekcji Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Pierwsze przejazdy zaplanowano od maja. Będzie można z nich skorzystać do grudnia. W trakcie każdego z przejazdów przewidziano szereg dodatkowych atrakcji obejmujących m.in. zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych i rekreacyjnych, pikniki peronowe, występy zespołów muzycznych, stoiska kulinarne czy też plenerowe rekonstrukcje historyczne " - czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowa Małopolska - Portal Informacyjny Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski